طراحی داخلی ویترین طلا فروشی


توضیحات پروژه

طراحی داخلی ویترین طلا فروشی :

طراحی داخلی ویترین طلا فروشی تشکیل شده از ماکت هایی دست ساز شامل : کف چین ویترین همچنین طراحی مانکن و استند های زینتی برای ساخت دکور داخلی ویترین طلافروشی و دکوراسیون ظریف و مخملی به عنوان نگه دارنده طلا که همان عروسک ها و مانکن های متنوع هستند.محدوده داخل ویترین بسیار مهم و کار ساز از نظر طراحی و ساخت برای رونق بخشیدن به کسب و کار طلافروشی می باشد.بسیار بسیار میشنویم که طلافروشان میگویند همکارانی داریم که وزن و بار ویترین خیلی کم تری نسبت به ما دارند . اما فروششان بیشتر است یا طراحی ویترینشان به نحوی است که دکور پرتر و شلوغ تر یا سنگین تر دیده می شود و در کار موفق تر هستند.حال به بررسی چگونگی طراحی برای هر مغازه طلافروشی و هر ویترینی میپردازیم.

بررسی طراحی داخلی ویترین طلا فروشی :

طراحی داخلی ویترین طلا فروشی باید بسته به نوع طلایی که در ویترین ریخته می شود و سبک فروش مغازه و همچنین موقعیت جغرافیایی مد نظر قرار گیرد . میتوان برای ویترین هایی با وزن طلای کم از هندسه هایی مانند بیضی یا دایره در طراحی کف چین و استند مانکن ها بهره برد . چرا که بسیار شکیل تر و منطقی تر از مربع و مستطیل کف ویترین را پوشش داده و کاور می کنند . همچنین با ایجاد تنوع فضایی و پدیدار ساختن محل های متنوع داخل ویترین میشوند . تا بسته به نوع طراحی مانکن های کوچک همچون : “پایه انگشتری” و “استند گوشواره” و “قاب آویز گردنبند” و “مدالی” و …. در آنجا چیده و جانمایی شوند . در مقابل برای فضاهای بزرگتر میتوان مانکن های بزرگی مثل : “مانکن سرویس ست” و “مانکن نیم ست” و “سینی پلاک زنجیر” و …. را در طرح استفاده کنیم.

هنر چیدمان و طراحی ویترین مستلزم داشتن مهارت در زیبایی شناسی و تجربه ساخت و اجرا و شناخت متریال های گوناگون در دسترس است . میتوان از علوم معماری و اصول طراحی صنعتی و هر حرفه قابل ورودی در این شغل با خلاقیت استفاده کرد.

 

یونیک دکور طراح و سازنده مانکن و استند داخل ویترین های طلا و جواهر فروشی