مانکن


توضیحات پروژه

مانکن چیست ؟

مانکن ها یا عروسک ها یا همان شمایل و استایل های خاص و طراحی شده برای نمایش اکسسوری ها و لوازم مخصوص در جهت فروش داخل بازار هستند.مانکن های طلافروشی نیز در همین دسته و رده قابل بررسی هستند.استند های ساخت دست و پوشش داده شده با مخمل و جیر و چرم یا اشوالت های رنگارنگ برای قرار گرفتن داخل ویترین ، از سوی طلافروشی سفارش داده شده و دکور ساز از تجربه و دانش فنی خود در جهت طراحی و ساخت ویترین و مانکنها بهره میبرد.

مانکن طلافروشی مدل کلاسیک

طراحی مانکن طلا :

لازم به ذکر است که طراحی مانکن طلافروشی در ایران بسیار قوی و بصورت الهام گرفته و برداشت شده از کشورهای غربی ترک و ایتالیا میباشد. مانکنهای ویترین طلافروشی در ۲ گروه تندیس و قاب سرویس موجود هستند که تندیس ها همانگونه که از اسمشان پیداست دارای صورت و شکل آدمیزاد هستند و دارای اندازه بزرگتری اند.. در حالی که قاب سرویس ها شبیه عروسک و مانکنهای کوچکتری میباشند که فقط صرف این طراحی و ساخته شده اند که بتوانند سرویس طلا یا نیم ست و گردنبندی با ارزش از جنس طلا و جواهر را روی خود نگه داشته و از ویترین به داخل صندوق جابجا شوند.

سایز بندی مانکنها در طلافروشی :

سایز بودن محصولات نه تنها در طراحی ، بلکه از نظر کاربردی در ساخت مانکن طلا قابل توجیح و توضیح است.طلا و جواهرات در انواع ریز و درشت موجود هستند و در ویترین و صنف طلافروشی از آن ها با نام های سرویس و نیم ست و نیمه سرویس یاد میکنند.سایز مانکن های طلافروشی به طور معمول از نظر ارتفاعی از حدود ۱۵-۲۰ سانتیمتر الی ۳۰-۳۵ سانتیمتر میباشد و اغلب در ۴ سایز تولید میشوند . ۲ سایز کوچک تر برای آویز کردن نیمست و ۲ سایز بزرگتر برای خواباندن سرویس روی ان ها استفاده میشوند.

در انتهای نتیجه گیری میتوان اشاره کرد که عروسک های ویترین شامل ۵۰% از نما و ظاهر ویترین هستند.

 

با تشکر از شما

یونیک دکور طراحی و ساخت مانکن ویترین طلا فروشی

استند و دکوراسیون کف چین طلافروشی


error: هشدار